İnternet sitesi bir iletişim ortamıdır. Radyo, televizyon, gazete, dergi, kitap, telefon, faks gibi iletişim araçlarının herbirine veya tümüne alternatif ya da tamamlayıcı olabilir.

İnternet sitesi kullanım alanına göre; e-ticaret ortamı, eğlence alanı, video - müzik portalı, haber aracı, kartvizit, broşür, faks, telefon, tv, canlı yayın aracı, form - bilgi yollama aracı, dosya transfer aracı, hesaplayıcı, çevirici, satış alanı, değişim alanı, vitrin , mağaza, muhasebe defteri, banka şubesi, sohbet odası, ziyaretçi defteri, emlak ofisi, gezi aracı, uzaya açılan bir kapı, harita, resim - video düzenleyicisi, ofis araçları ve daha birçok şeydir. İnternet sitelerinin sınırları hayal gücümüzle sınırlı olabilir.

Çağımızın olmazsa olmazıdır. Günümüzde başka hiçbir iletişim aracı internet sitelerinin yaptığı ve yapabileceği işleri bir arada yapamaz. Bir internet sitesinin izleme işlemini bilgisayarınızdan yapabileceğiniz gibi cep telefonunuzdan hatta televizyon gibi akıllı cihazlarınızdan da yapabilirsiniz.

İşin en güzel yanı ise internet sitesinin sağladığı tüm bu özellikleri, alternatiflerine oranla çok uygun maliyetlerle sahip olabilirsiniz.

Sonuç olarak internet sitesi dünyanın her yerinden, her saatte, zaman dilimi fark etmeksizin size ve işinize ulaşım sağlayacak en etkili iletişim aracıdır.

İnternet sitesi kullanım alanına göre birden fazla özelliği  bir arada barındırabilir.

Günümüz koşulları göz önüne alındığında bir internet sitesinin sahip olması gereken en temel özellikler şu şekildedir.

1. İnternet sitesi kullanıcı / ziyaretçi dostu olmalıdır.

Sayfalar gezilirken bilgiye erişim en basit, en doğru en hızlı şekilde olmalıdır.
Ziyaretçi internet sayfasını gezerken aşırı bilgi yoğunluğuyla sıkılmamalı ya da abartılı görsel sunumlarla sitede kaybolmamalıdır.
Ziyaretçi istediği an site (firma,kişi) ile basitçe iletişime geçebilmelidir.
Gerekli ise site, ziyaretçiyi hatırlamalı, her ziyarette rutin işlemleri ziyaretçi adına yaparak kolaylık sağlamalıdır.

2. Sitede çoklu tarayıcı desteği olmalıdır.
Bir site İnternet Explorer ve sürümleri ile iyi çalıştığı gibi, günümüz popüler tarayıcıları Chrome, Firefox, Opera, Yandex, Safari gibi internet tarayıcıları ile uyumlu ve sorunsuz çalışmalıdır.

3. Başta Google olmak üzere arama motorları ile uyumlu olmalıdır.
Arama motoru optimizasyonu (SEO) iyi ve akıllıca yapılmış olmalıdır.
Site otomatik olarak kendi site haritalarını oluşturabilmelidir.

4. Sosyal paylaşım siteleri ile etkileşim içinde olabilmeli, site sayfaları kolayca sosyal ağlarda paylaşıma sunulabilmelidir.

5. Siteler hem ziyaretçi için, hem sahibi için güvenli olmalı, zararlı kodlar, içerikler barındırmamalıdır. Alış veriş siteleri için ekstra bilgi güvenliği sağlanmalıdır.

6. Site yayını daimi olmalı, sık sık kapanmamalı, tasarım ve programlama değişiklikleri olsa dahi bu değişiklikler ancak ziyaretçilerin siteyi en az ziyaret ettiği zaman dilimlerinde olmalıdır.

Sizde ihtiyacınıza göre bir internet sitesine sahip olmak isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.