HTML internet sayfalarının en temel kod yapısıdır. Yani bir internet sayfasının iskeletidir diyebiliriz. Bir sayfa sunucu tarafından işlendikten sonra geriye html sayfa yapısı döndürülür. Tarayıcılar da (Chrome, Firefox, Explorer, Safari, Opera vs) html kodlarına göre sayfayı görüntülerler.

HTML yapısı zaman içinde geliştirilerek son sürüm olan HTML5 adı altında bir standart oluşturuldu. Bu geliştirmenin temel sebebi ise her türlü tarayıcıya ve cihaza uyum sağlayarak ortak ve iyi bir görünüm sağlamaktı.

Bu temel HTML iskeletini görsel anlamda iyileştirmek için stil kodları bulunur. Bu kodlara ise CSS kodları denir. Sayfa görünümü, menü, resim, yazı tipleri, sayfa içi açılır pencereler vs. gibi bir çok özelliklerin bu kodlar ile tanımlanır. CSS’in son sürümü olan CSS3 ile HTML5 mükemmel bir uyum sağlamış, önceki sürümlerde oluşan hatalardan ayıklanmıştır.

Sitenizin tüm platformlarda düzgün görünmesini sağlamak için muhakkak HTML5 ve CSS3 ile oluşturulmuş bir siteye ihtiyacınız var. Siteniz arama motorlarının büyük önem verdiği bu altyapıyı kullanmıyorsa arama listelerinde üst sıralarda çıkmanız hayli zor olacaktır.

Daha fazla gecikmeden HTML5 ve CSS3 sitenize geçiş yapın.